Město Plánice

město Plánice

Oficiální stránky města

Kotelna ZŠ

Akcí roku 2012 se z hlediska provozu školy dá bezesporu nazvat především rekonstrukce kotelny. Ta byla již po několik let ve velmi špatném, prakticky havarijním stavu. V posledních měsících provozu zde docházelo k častým poruchám a bylo obtížné udržet topení v provozu.

Přípravné práce začaly již v roce 2011, kdy byl na celý objekt školy zpracován energetický audit, na jehož základě se ve spolupráci s odborníky hledalo technicky a energeticky nejvhodnější, finančně dostupné řešení. Výsledkem těchto konzultací bylo rozhodnutí instalovat v kotelně dva stacionární kondenzační kotle o celkovém výkonu 480 kW. Výkon dosavadních kotlů byl okolo 730 kW a s tímto výkonem počítal i původní projekt, který byl městem zadán ke zpracování na jaře 2010. Odhad nákladů na rekonstrukci kotelny byl podle tohoto projektu více než 3 200 000,- Kč.
Nový projekt byl zpracován na jaře roku 2012 a dne 6. srpna 2012 proběhlo výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce kotelny, do něhož se přihlásilo šest firem. Vybrána nakonec byla firma FRATHEM s.r.o. z Bolešin.
Na základě nových plánů byl stanoven rozpočet na 2 060 000 Kč včetně DPH, výběrovým řízením byla cena nakonec snížena na celkovou částku 1 918 537 Kč. Náklady na rekonstrukci byly uhrazeny z rozpočtu Města Plánice, které na tuto akci obdrželo dotaci od Plzeňského kraje ve výši 300 000,- Kč.
Demolici staré kotelny provedli pláničtí hasiči.
Samotné práce na rekonstrukci byly firmou FRATHEM zahájeny dne 27. srpna a ukončeny 7. října 2012.
Zavedením nového tepleného zdroje došlo k odstranění velkých teplotních výkyvů ve školních prostorách, v celé budově je nyní příjemná tepelná pohoda.

Datum vložení: 27. 8. 2013 11:36
Datum poslední aktualizace: 23. 7. 2020 9:57